FREE next day delivery when you order by 6pm

welcome

Здраво! Јас Сум Елена Fancy Крстевска, Флорист од Скопје, Македонија

Славењето на Љубовта може да претставува Совршен чин, за миговите кои Времето не ги брише Fancy Marriage & Flower Boutique
Ние ги Дизајнираме вашите Спомени!
Fancy Marriage е успешна семејна деловна приказна која трае повеќе од 15 години, со мисија да ги задоволи сите Ваши очекувања од миговите посветени на семејните и деловните свечености и прослави. Нашето богато искуство и бескомпромисна посветеност кон деталите, како и големиот број задоволни клиенти се гарант дека финалниот резултат од нашата соработка ке биде естетски Совршен настан.
Со намера на нашите клиенти да им ја овозможиме неопходната непосредност во планирањето и реализацијата на замислите, во центарот на Скопје ја реализиравме идеата за Fancy Flower Boutique & Gift Shop каде со задоволство Ве очекуваме. Во меѓувреме, ви ја нудиме можноста да не исконтактирате и да закажете консултација со нашиот тим кој посветено ке ви помогне во носењето одлуки.

more about me

Гратис Испорака

на секоја нарачка до 18.00, следниот ден

Рачна Изработка

букети и прекрасни аранжмани

Ексклузивен Дизајн

ние ги дизајнираме вашите спомени

Shop Our Latest Styles

shop

welcome

Exclusive Design by Best Florists

The floristry business has a significant market in the corporate and social event world, as flowers play a large part in the decor of special events and meetings.

essay writing

shop now
Tatjana Nikolova

Profesionalci prva klasa! Elena ja realizirase mojata zamisla vo celost, pa i poubavo od toa... Na prostorot mu dadoa svechanost, romantika i elegancija...Prekrasno! Besprekorna rabota od dogovaranje do realizacija 👍🥂

Tatjana Nikolova.Berlin, Germany
Anastasija Naunova Filipova

Нема подобри!! ❤️ Елена ги надмина сите мои очекувања, декорацијата излезе подобра во реалноста одколку во мојата замисла!!! Настрана од финалниот продукт добив професионална услуга, разни идеи, компромиси ,пријателски однос...едно позитивно искуство во еден од нај хаотичните моменти што значи спремање свадба 😁Ако сакате перфектна услуга и декорација FANCY MARRIAGE IS THE PLACE TO GO! ❤️🥰✨

Ana Kocevska

Najdobra, ne bi mozele da bideme pozadovolni. Dekoracijata i slatkata bese izvedena poubavo od sto zamisluvavme. Prezadovolni sme od Elena, od nejzinata izrabotka i profesionalnost. Fala sto ni ja razubavi proslavata ❤️

Ana Kocevska.Helsinki, Finland
Ljupka Pandurska

Професионалци, ништо не е невозможно ❤️

Maya Apostoloska

Very professional service! I contacted Fancy flower boutique through this facebook page and they responded very fast, were flexible in the paying method and they delivered the flowers on time and at the right parsons (thay made huge afford to found my mother since the address was difficult to be found). I will use this service for sure again in the future and I am highly recommending them.

Maya Apostoloska.Rijswijk, Nederland
Gerta Dyrmishi

Very Professional service. Honestly Best Team. Fast Response, correctly and quality.

Gerta Dyrmishi, Tirana, Albania

Дозволете Ни Да Ја Направиме Вашата Свадба Блескава!!!

shop now

Our Events Plans

prices
Bouquets

 • Бидермаери
 • Букети за Деверуши
 • Корсажи
 • Китенки

From $399.00
Ceremony+ Bouquets

 • Бидермаер и Букети за Деверуши
 • Китенки и Корсажи
 • Невестинска Маса
 • Гостински Маси
 • Прием

From $799.00
Full Package

 • Бидермаер и Букети за Деверуши
 • Китенки и Корсажи
 • Декорација на Свадбата
 • Слатка Маса
 • Невестински Бонбони

From $999.00

Stay Tuned for Updates!

Have a Question?

drop a line